Poročilo o dirki | F1 Emilia Romagna 2024

Veliko nagrado Emilije Romanje 2024 je kljub napadu Lando Norrisa ob koncu dirke dobil Max Verstappen.

Max Verstappen, ki je osmič zapored zmagal v kvalifikacijah, si je zagotovil pole position za Veliko nagrado Emilije Romanje. Nizozemec je tako izenačil rekord pokojnega Ayrtona Senne.

Verstappen je nato v Imoli odlično startal in zadržal vodstvo. Na prvih šestih mestih ni bilo sprememb. Cunoda je izgubil sedmo mesto in padel na deveto, Hamilton pa se je prebil pred Russella.

Nekateri dirkači so v bokse zapeljali že po nekaj krogih, med njimi tudi Alex Albon. Vendar mehanikom ni uspelo pravilno nastaviti kroga, zato je moral ponovno v bokse, zaradi česar si je prislužil 10-sekundno kazen zaradi nevarnega štarta. Kasneje je odstopil z dirke.

Verstappen je postopoma povečeval svojo prednost. Lando Norris je bil prvi iz vodilne skupine, ki se je v 23. krogu odpravil v bokse. Na stezo se je vrnil takoj za Pérezom, ki je štartal s trdimi gumami in po postanku upočasnil druge voznike.

Verstappen je v bokse zapeljal v 25. krogu, sledila sta mu voznika Ferrarija. Sainz je zaradi poznega postanka zaostal za Piastrijem, ki ga je zasledoval ves prvi stint. Po postankih je to mesto prevzel Leclerc, ki se je uspel odlepiti od Piastrija in začel loviti Norrisa. Leclerc je postopoma izgubljal hitrost in naredil napako v šikani. Razlika med Verstappnom in Norrisom pa se je začela radikalno zmanjševati.

Norris se je na koncu približal Verstappnu na vsega eno sekundo, vendar za napad ni bilo časa. Voznik Red Bulla je tako v Imoli zmagal, Norris in Leclerc pa sta dopolnila stopničke.

Za vsa vprašanja se obrnite na nas. Tu smo za vas in pripravljeni odgovoriti.